Skip to content

E 24&24a Shelby AveParamus, NJ 07652

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 24, 2025

Property Information

Block1212
Lot1
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,306
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$393,400
55%
Improvement Value:$321,800
45%
Total Assessment$715,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,812+5.5%
2024$9,302+6.6%
2023$8,730+5.4%
2022$8,282+23.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953