Skip to content

6 Winslow PlaceParamus, NJ 07652

Built 1940

Last Sale Date
May 2, 2020

Property Information

Block1215
Lot7
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2SCB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage7,545
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$918,000
61%
Improvement Value:$588,400
39%
Total Assessment$1,506,400

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1940