Skip to content

115 Village Circle WParamus, NJ 07652

Built 1955

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block2706
Lot20
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,657
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$367,000
61%
Improvement Value:$238,600
39%
Total Assessment$605,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,596+3.2%
2024$8,328+7.3%
2023$7,759+8.9%
2022$7,128+12.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955