Skip to content

43 Wyoming RdParamus, NJ 07652

Built 1958

Last Sale Price
$238,500
Last Sale Date
Jun 15, 1990

Property Information

Block3210
Lot1
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,518
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$412,000
63%
Improvement Value:$246,500
37%
Total Assessment$658,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,988+3.0%
2024$8,722+8.9%
2023$8,010+5.4%
2022$7,599+6.7%
Property History

Property Sale

Sale
$238,500
DeedBook 7377, Page 147

Property Built

Built

Year Built: 1958