Skip to content

184 Haase AveParamus, NJ 07652

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 25, 2023

Property Information

Block3307
Lot6
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,444
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$388,300
46%
Improvement Value:$450,600
54%
Total Assessment$838,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,524+2.9%
2024$12,169+23.9%
2023$9,823+5.2%
2022$9,340+36.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$800,000

From:

To:

Sq Ft3,444DeedBook 4129, Page 1675Recorded5/7/2021

Property Built

Built

Year Built: 1951