Skip to content

207 Clayton TerraceParamus, NJ 07652

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 20, 1995

Property Information

Block3812
Lot15
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,544
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$388,000
46%
Improvement Value:$455,600
54%
Total Assessment$843,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,856+2.9%
2024$11,520+9.0%
2023$10,571+5.2%
2022$10,045-4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950