Skip to content

88 Heights RoadParamus, NJ 07652

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 9, 2016

Property Information

Block3710
Lot4
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,920
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$411,500
57%
Improvement Value:$310,500
43%
Total Assessment$722,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,124+3.2%
2024$9,810+8.5%
2023$9,044+5.2%
2022$8,594+3.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952