Skip to content

10 Jonquil CourtParamus, NJ 07652

Built 1966

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block4002
Lot8
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,908
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$446,100
62%
Improvement Value:$273,400
38%
Total Assessment$719,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,779+3.0%
2024$9,497+8.1%
2023$8,783+3.3%
2022$8,506-0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1966