Skip to content

128 Midwood RoadParamus, NJ 07652

Built 1961

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block4104
Lot19
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,696
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$446,100
62%
Improvement Value:$273,300
38%
Total Assessment$719,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,532+3.0%
2024$9,253+8.3%
2023$8,546+3.3%
2022$8,272+3.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1961