Skip to content

100 Jackson PlaceParamus, NJ 07652

Built 1985

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 17, 1998

Property Information

Block4401
Lot13
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class19
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,581
Acreage0.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$495,700
40%
Improvement Value:$753,000
60%
Total Assessment$1,248,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,029+2.8%
2024$17,535+9.5%
2023$16,017+5.1%
2022$15,237-8.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1985