Skip to content

W 170 Midland AvenueParamus, NJ 07652

Built 1966

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Apr 17, 2025

Property Information

Block4101
Lot2
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,656
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$379,400
46%
Improvement Value:$445,300
54%
Total Assessment$824,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,140+3.3%
2024$10,789+7.9%
2023$9,995+3.8%
2022$9,629+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966