Skip to content

103 Jackson PlParamus, NJ 07652

Built 1963

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jul 22, 1994

Property Information

Block4405
Lot6
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,376
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$473,700
48%
Improvement Value:$518,500
52%
Total Assessment$992,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,101+2.9%
2024$13,703+10.2%
2023$12,433+5.2%
2022$11,819-3.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963