Skip to content

105 Circle DriveParamus, NJ 07652

Built 1951

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block4501
Lot12
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,562
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$413,600
60%
Improvement Value:$275,700
40%
Total Assessment$689,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,653+3.2%
2024$9,351+8.8%
2023$8,593+5.2%
2022$8,166+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1951