Skip to content

2 Sears Drive., Unit 103Paramus, NJ 07652

Commercial

Last Sale Price
$344,850
Last Sale Date
Aug 20, 2012

Property Information

Block5303
Lot5
QualifierC0103

Assessment

Land Value:$138,800
42%
Improvement Value:$191,600
58%
Total Assessment$330,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,963+0.3%
2024$4,949+1.6%
2023$4,871-14.8%
2022$5,718-13.9%
Property History

Property Sale

Sale
$344,850

From:

To:

DeedBook 1170, Page 1862NU CodeFamily (1)Recorded10/10/2012