Skip to content

2 Sears Dr., Unit 102Paramus, NJ 07652

Commercial

Last Sale Price
$227,685
Last Sale Date
Feb 8, 2012

Property Information

Block5303
Lot5
QualifierC0102

Assessment

Land Value:$117,200
42%
Improvement Value:$162,100
58%
Total Assessment$279,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,194+0.3%
2024$4,182+1.6%
2023$4,117-14.8%
2022$4,833+5.8%
Property History

Property Sale

Sale
$227,685

From:

To:

DeedBook 962, Page 2350Recorded2/21/2012