Skip to content

E 33 Midland AveParamus, NJ 07652

Built 1967

Last Sale Date
May 2, 2020

Property Information

Block5304
Lot5
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage27,780
Acreage2.79

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,580,000
79%
Improvement Value:$1,467,500
21%
Total Assessment$7,047,500

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1967