Skip to content

68 Regis CourtParamus, NJ 07652

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 12, 2025

Property Information

Block6009
Lot12
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,268
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$404,600
63%
Improvement Value:$237,100
37%
Total Assessment$641,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,011+3.9%
2024$8,675+8.6%
2023$7,986+5.3%
2022$7,581+11.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955