Skip to content

22 Park PlaceParamus, NJ 07652

Built 2000

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block6201
Lot6
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,452,500
53%
Improvement Value:$2,205,000
47%
Total Assessment$4,657,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$67,694+2.2%
2024$66,263+3.8%
2023$63,868+5.3%
2022$60,671+30.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2000