Skip to content

1 Harold StParamus, NJ 07652

Built 2007

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block6706
Lot11
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class19
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,992
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$386,000
36%
Improvement Value:$685,100
64%
Total Assessment$1,071,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,264+2.9%
2024$14,837+7.5%
2023$13,801+5.3%
2022$13,106+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2007