Skip to content

767 June DrParamus, NJ 07652

Built 1955

Last Sale Price
$665,000
Last Sale Date
Oct 12, 2021

Property Information

Block7310
Lot33
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,554
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$383,300
56%
Improvement Value:$304,400
44%
Total Assessment$687,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,746+3.1%
2024$9,451+7.6%
2023$8,781+5.3%
2022$8,335+7.1%
Property History

Property Sale

Sale
$665,000

From:

To:

Sq Ft1,554DeedBook 4439, Page 265Recorded11/3/2021

Property Sale

Sale
$525,000

From:

To:

Sq Ft1,554DeedBook 1739, Page 2004Recorded8/29/2014

Property Built

Built

Year Built: 1955