Property Sale
Sale
$685,000
From:
To:
Sq Ft2,775DeedBook 915, Page 2161NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded12/29/2011
From:
To:
From:
To:
Year Built: 1967
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $14,627 | +3.0% |
| 2024 | $14,199 | +7.5% |
| 2023 | $13,211 | +5.2% |
| 2022 | $12,554 | +16.7% |
From:
To:
From:
To:
Year Built: 1967
5 Rosemont Court
Residential
820 Carter Lane
Residential
838 Carter Lane
Residential
757 Walnut Street
Residential
16 Lyncrest Drive
Residential