Skip to content

826 Godwin RoadParamus, NJ 07652

Built 2023

Last Sale Price
$2,130,000
Last Sale Date
Sep 23, 2024

Property Information

Block7503
Lot2
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,459
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$403,000
18%
Improvement Value:$1,807,300
82%
Total Assessment$2,210,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$31,730+336.9%
2024$7,262+8.1%
2023$6,715+6.6%
2022$6,302+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$2,130,000

From:

To:

Sq Ft3,459DeedBook 5341, Page 1265Recorded10/10/2024

Property Sale

Sale
$525,000

From:

To:

Sq Ft936DeedBook 5013, Page 865Recorded6/13/2023

Property Built

Built

Year Built: 2023