Skip to content

3104 Bridgeboro RdRiverside, NJ 08075

Last Sale Date
Sep 30, 2019

Property Information

Block118
Lot2
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityDelran Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$257,600
34%
Improvement Value:$511,200
66%
Total Assessment$768,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$30,567+0.9%
2024$30,291-6.2%
2023$32,280+43.8%
2022$22,452+0.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$535,000

To:

DeedBook 13362, Page 2428