Skip to content

151 Natalie RoadRiverside, NJ 08075

Built 2003

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 14, 2019

Property Information

Block118
Lot4.03
QualifierC0151
CountyBurlington
MunicipalityDelran Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
DescriptionC
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,257
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,000
9%
Improvement Value:$106,200
91%
Total Assessment$116,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,620+0.9%
2024$4,578+1.3%
2023$4,521+0.2%
2022$4,512+0.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$95,500

From:

To:

Sq Ft1,257DeedBook 13166, Page 9660Recorded4/15/2015

Property Sale

Sale
$142,000
DeedBook 6164, Page 171

Property Sale

Sale
$140,670
DeedBook 6102, Page 7

Property Built

Built

Year Built: 2003