Skip to content

21 Thomas AveMaple Shade, NJ 08052

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 13, 1988

Property Information

Block106
Lot9
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityMaple Shade Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SBRCA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,283
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,200
28%
Improvement Value:$137,000
72%
Total Assessment$190,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,220+3.0%
2024$7,011+2.6%
2023$6,836-0.3%
2022$6,855+3.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1974