Skip to content

612 Arlene DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 12, 2012

Property Information

Block1126
Lot17
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM110

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,346
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,000
24%
Improvement Value:$118,000
76%
Total Assessment$156,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,781+6.6%
2024$4,487+12.7%
2023$3,983+3.9%
2022$3,833+4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1976