Skip to content

608 Sandra DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 15, 2023

Property Information

Block1127
Lot15
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM110

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,300
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,200
26%
Improvement Value:$111,000
74%
Total Assessment$149,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,573+6.6%
2024$4,291+12.7%
2023$3,809+3.9%
2022$3,666+4.4%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$139,000

From:

To:

Sq Ft1,248DeedBook 13193, Page 7077Recorded10/13/2015

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 6005, Page 671

Property Sale

Sale
$79,900
DeedBook 4217, Page 139

Property Sale

Sale
$49,900
DeedBook 2949, Page 124

Property Built

Built

Year Built: 1976