Skip to content

20 Scammell DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1976

Last Sale Date
Jan 7, 2017

Property Information

Block1127
Lot9
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM110

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,118
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,900
28%
Improvement Value:$98,600
72%
Total Assessment$136,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,684+7.5%
2024$3,426+14.8%
2023$2,985+4.6%
2022$2,854+5.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1976