Skip to content

610 Sandra DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1976

Last Sale Price
$96,900
Last Sale Date
Jun 25, 2002

Property Information

Block1127
Lot16
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM110

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,300
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,100
25%
Improvement Value:$115,800
75%
Total Assessment$153,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,467+7.0%
2024$4,176+13.5%
2023$3,679+4.2%
2022$3,531+4.7%
Property History

Property Sale

Sale
$96,900
DeedBook 5975, Page 73

Property Sale

Sale
$86,900
DeedBook 4058, Page 264

Property Sale

Sale
$73,900
DeedBook 3589, Page 271

Property Built

Built

Year Built: 1976