Skip to content

604 Sandra DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1976

Last Sale Price
$79,900
Last Sale Date
Jul 28, 1995

Property Information

Block1127
Lot13
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM110

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,118
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,400
28%
Improvement Value:$96,500
72%
Total Assessment$134,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,135+6.6%
2024$3,880+12.7%
2023$3,444+3.9%
2022$3,314+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$79,900
DeedBook 5014, Page 32

Property Sale

Sale
$69,900
DeedBook 3504, Page 319

Property Built

Built

Year Built: 1976