Skip to content

901 N Lakeshore DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1930

Last Sale Date
May 22, 2019

Property Information

Block377
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM023

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,592
Acreage0.64

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,100
24%
Improvement Value:$150,500
76%
Total Assessment$197,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,306+7.6%
2024$4,933+14.9%
2023$4,295+4.6%
2022$4,105+5.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1930