Skip to content

8 Coreopsis StBrowns Mills, NJ 08015

Built 1930

Last Sale Price
$33,500
Last Sale Date
Feb 28, 1991

Property Information

Block381
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM023

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,754
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,100
24%
Improvement Value:$116,800
76%
Total Assessment$152,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,686+6.6%
2024$4,397+12.7%
2023$3,904+3.9%
2022$3,757+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$33,500
DeedBook 4174, Page 266

Property Built

Built

Year Built: 1930