Skip to content

34 Clematis StBrowns Mills, NJ 08015

Built 1930

Last Sale Price
$25,000
Last Sale Date
Dec 15, 2014

Property Information

Block392
Lot55
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM024

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage620
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,000
39%
Improvement Value:$54,000
61%
Total Assessment$88,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,697+6.6%
2024$2,531+12.7%
2023$2,247+3.9%
2022$2,162+4.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$25,000

To:

Sq Ft620DeedBook 13152, Page 7932

Property Sale

SaleMulti
$17,000
DeedBook 2893, Page 4

Property Built

Built

Year Built: 1930