Skip to content

5 Trainor PlBrowns Mills, NJ 08015

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 21, 2004

Property Information

Block528
Lot3
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM039

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage912
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,600
26%
Improvement Value:$109,800
74%
Total Assessment$148,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,548+6.6%
2024$4,268+12.7%
2023$3,789+3.9%
2022$3,646+4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958