Skip to content

3 Trainor PlBrowns Mills, NJ 08015

Built 1958

Last Sale Date
May 22, 2019

Property Information

Block528
Lot2
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM039

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,802
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,600
21%
Improvement Value:$143,200
79%
Total Assessment$181,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,572+6.6%
2024$5,229+12.7%
2023$4,641+3.9%
2022$4,467+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1958