Skip to content

604 June RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1959

Last Sale Price
$89,900
Last Sale Date
Dec 2, 2003

Property Information

Block579
Lot14
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM044

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage868
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,600
31%
Improvement Value:$87,300
69%
Total Assessment$125,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,859+6.6%
2024$3,621+12.7%
2023$3,214+3.9%
2022$3,093+4.4%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$89,900
DeedBook 6139, Page 753

Property Sale

Sale
$74,900
DeedBook 4590, Page 202

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 3873, Page 342

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 3636, Page 31

Property Built

Built

Year Built: 1959