Skip to content

609 Berkeley DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 6, 2024

Property Information

Block580
Lot5
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM044

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,520
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,600
23%
Improvement Value:$127,800
77%
Total Assessment$166,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,100+6.6%
2024$4,786+12.7%
2023$4,248+3.9%
2022$4,088+4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957