Skip to content

551 Berkeley DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 5, 2018

Property Information

Block584
Lot11
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM044

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage863
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,000
28%
Improvement Value:$100,200
72%
Total Assessment$139,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,266+6.6%
2024$4,003+23.4%
2023$3,245+3.9%
2022$3,123+5.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970