Skip to content

301 Wichita TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 3, 2024

Property Information

Block596
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM046

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage847
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,800
31%
Improvement Value:$84,100
69%
Total Assessment$121,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,486+7.1%
2024$3,256+13.8%
2023$2,862+4.3%
2022$2,745+4.8%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$79,900
DeedBook 5007, Page 81

Property Sale

Sale
$79,900
DeedBook 4675, Page 205

Property Sale

Sale
$81,000
DeedBook 4102, Page 164

Property Sale

Sale
$72,000
DeedBook 3595, Page 217

Property Built

Built

Year Built: 1972