Skip to content

313 Wichita TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1972

Last Sale Date
Jan 7, 2017

Property Information

Block596
Lot13
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM046

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,084
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,800
25%
Improvement Value:$113,500
75%
Total Assessment$151,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,387+7.0%
2024$4,101+13.5%
2023$3,613+4.2%
2022$3,467+4.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1972