Skip to content

5 Autauga TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1970

Last Sale Price
$10,000
Last Sale Date
Nov 4, 2004

Property Information

Block641
Lot5
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM049

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,484
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,000
23%
Improvement Value:$127,600
77%
Total Assessment$166,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,106+6.6%
2024$4,791+12.7%
2023$4,253+3.9%
2022$4,093+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$10,000
DeedBook 6309, Page 107

Property Built

Built

Year Built: 1970