Skip to content

3 Autauga TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1975

Last Sale Date
Jan 7, 2017

Property Information

Block641
Lot6
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM049

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,000
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,900
20%
Improvement Value:$155,600
80%
Total Assessment$194,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,711+6.9%
2024$5,344+13.3%
2023$4,716+4.1%
2022$4,529+4.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975