Skip to content

1 Autauga TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1970

Last Sale Date
May 24, 2019

Property Information

Block641
Lot7
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM049

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,392
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,400
24%
Improvement Value:$119,500
76%
Total Assessment$157,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,840+6.6%
2024$4,541+12.7%
2023$4,031+3.9%
2022$3,880+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970