Skip to content

70 Garfield BlvdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1980

Last Sale Date
Mar 12, 1992

Property Information

Block676
Lot13
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
20%
Improvement Value:$152,000
80%
Total Assessment$190,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,824+6.6%
2024$5,464+12.7%
2023$4,851+3.9%
2022$4,668+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4334, Page 86

Property Built

Built

Year Built: 1980