Skip to content

22 Garfield BlvdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 16, 2022

Property Information

Block676
Lot37
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,785
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$38,000
22%
Improvement Value:$134,800
78%
Total Assessment$172,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,046+6.9%
2024$4,720+13.4%
2023$4,162+4.2%
2022$3,996+4.7%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$87,000
DeedBook 4106, Page 291

Property Built

Built

Year Built: 1974