Skip to content

403 Wisconsin DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1973

Last Sale Price
$310,000
Last Sale Date
Dec 6, 2024

Property Information

Block720
Lot3
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM057

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,888
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$39,800
21%
Improvement Value:$151,800
79%
Total Assessment$191,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,873+6.6%
2024$5,510+12.7%
2023$4,892+3.9%
2022$4,708+4.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$310,000

To:

Sq Ft1,888DeedBook 13751, Page 5907

Property Built

Built

Year Built: 1973