Skip to content

423 Wisconsin DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1976

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Mar 1, 1990

Property Information

Block720
Lot13
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM057

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,888
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,000
21%
Improvement Value:$150,900
79%
Total Assessment$189,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,820+6.6%
2024$5,462+12.7%
2023$4,848+3.9%
2022$4,666+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 4003, Page 300

Property Sale

Sale
$80,900
DeedBook 3361, Page 119

Property Built

Built

Year Built: 1976