Skip to content

181 Juliustown RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1955

Last Sale Date
Jan 7, 2017

Property Information

Block774
Lot10
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM062

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage801
Acreage2.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,300
42%
Improvement Value:$76,400
58%
Total Assessment$131,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,037+6.6%
2024$3,788+12.7%
2023$3,362+3.9%
2022$3,236+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955