Skip to content

478-B Lakehurst RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1958

Last Sale Date
Mar 9, 1994

Property Information

Block854
Lot19
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM080

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage864
Acreage1.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,300
30%
Improvement Value:$91,700
70%
Total Assessment$131,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,015+6.6%
2024$3,768+12.7%
2023$3,344+3.9%
2022$3,219+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4717, Page 213

Property Built

Built

Year Built: 1958