Skip to content

404 Lakehurst RdBrowns Mills, NJ 08015

Built 1948

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 20, 2025

Property Information

Block854
Lot55
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM080

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage688
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,000
34%
Improvement Value:$67,900
66%
Total Assessment$102,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,904+7.2%
2024$2,709+14.0%
2023$2,377+4.3%
2022$2,278+4.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 5291, Page 111

Property Sale

Sale
$36,500
DeedBook 4322, Page 43

Property Built

Built

Year Built: 1948